Lizbona ocean hulajnóg na wynajem

Lizbona ocean hulajnóg na wynajem

W tamtym roku odpuściliśmy Lizbonę bo COVID... jednak to się tak szybko nie skończy jak już sami zauważyliście zapewne... Nie będę tutaj tego tematu poruszać, skupię się tylko na niesamowicie dużej liczbie hulajnóg na wynajem i ogromnych możliwościach zwiedzania!

Ten artykuł powstał przez przypadek, w ogóle nie jechaliśmy z nastawieniem, że będziemy tam jeździć na hulajnogach, a jednak tak się stało! I korzystaliśmy z tego naprawdę często :) 

A jeżeli interesuje Cię jak wygląda cała podróż przeczytaj ten artykuł: Smart podróże w czasach COVID: Kraków -> Lizbona 

Firmy

Spotkaliśmy hulajnogi trzech firm:

  • Bird
  • Link
  • Bolt (hulajnogi + rowery)

Ceny

Jednak jeździliśmy tylko na boltach, ponieważ cena 0,05€ za minutę była powalająca - można przejechać prawie całe wybrzeże za kilka 2/3€!

Link miał super hulajnogi ale trzeba było doładować za 5€ aby potroić doładowanie (wtedy dostawało się 15€) inaczej kosztowały 0,15€/m - czyli 3x więcej, a że ja cebula to wiecie ;)

Brak opłat za start!

Uwaga, blokowana jest minimalna opłata 2€ i po zakończonej jeździe jest to rozliczane, czyli jak przejedziemy za 0,34€ to tyle płacimy w rzeczywistości!

Dostępność

Tego ile tutaj jest to jakaś masakra! Stoją na każdym rogu!

Rejestracja

Tutaj tylko oświadczamy, że mamy więcej niż 18 lat i podpinamy kartę walutową, mega polecam Revolut - co ważne nie muszą być te same dane - do konta mojego i Kasi podpięliśmy tą samą kartę.

Trasy

Generalnie są przygotowane i bogate ale tylko chwila dzieli nas od kocie łby i to masakrycznych, gdzie czasami lepiej zejść z hulajnogi - ja tam twardo trzepałem łepetyną przez te kilka metrów zanim wróciła normalna trasa ale Kasia czasami schodziła.

Prawo a rzeczywistość

Jazda chodnikiem, ulicą, przez przejście dla pieszych czy też w kilka osób pod okiem policji (oczywiście bez maseczek), jest żadnym problemem - NIKT nie zwraca na to uwagi do momentu aż coś rzeczywiście się stanie. Na szczęście my takiej sytuacji nie widzieliśmy i ludzie zaskakująca jeździli roztropnie. Pamiętajcie byliśmy przed rozpoczęciem się sezonu i w czasie COVID już 2021, więc turystów mniej. 

Strefy zakazane

Nie można nimi wszędzie parkować, po oddaniu trzeba zrobić zdjęcie gdzie się stanęło. Tak naprawdę to cała Alfama jest wyłączona i główny plac przy niej. Po za tym sporadycznie główne drogi i deptaki ale wystarczy uliczka obok i można odstawić bez kary 5€, czyli za darmo.

Podsumowanie

Gdyby nie hulajnogi to byśmy tyle nie zobaczyli, to było super! Lepsze niż rower w takim upale i naprawdę dało się wszędzie dojechać! Podobała nam się moc (na płaskim) i generalnie stan ich nie był tragiczny. Widzieliśmy kilka wyłowionych z ocenu (rower i 3 hulajnogi w muszelkach) ale po za tym naprawdę stan był w porządku!

A gdyby nawet nie był, to przecież zaraz weźmiemy inną. Zdarzyło się nam, że raz się źle odblokowała albo Kasia podeszła do takiej ze zblokowaną kierownicą. Nie zdarzyła się nam ani jedna z uszkodzonym hamulcem ani silnikiem. 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!

Rower elektryczny ELEGLIDE M1 PLUS

2819 zł 2819zł | taniej o 36%

Silnik 250W 36V, z łatwością pozwoli Ci podróżować z prędkością 25km/h. Do tego 3 tryby jazdy i 5 poziomów mocy. Oczywiście wszystko uzupełnia 21 przerzutek Shimano. Wersja PLUS to wyjmowana bateria o pojemności aż 12,5Ah!