Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? CŁO/VAT jak działa?

Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? CŁO/VAT jak działa?

Po ostatnich akcjach promocyjnych które wrzucam na grupę, dostałem wiele pytań jak uzyskać takie ceny jak pokazuję i dlaczego podaję cenę w $ a w ogóle jak doliczymy cło i podatek to się nie opłaca! No właśnie opłaca się, już tłumaczę dlaczego.

Znalezienie okazji to nie wszystko! 

Ktoś podał link do fajnej okazji, wchodzimy na Aliexpres lub Amazon.de znajdujemy promocję i co dalej? 

Płatności - Revolut

Zakupy zawsze opłaca się robić w walucie serwisu w przypadku Aliexpress są to $ a w przypadku Amazona są to € - aby zrobić to najtaniej, polecam założyć  konto na Revolut.

Jak to w ogóle działa? Revolut ma obecnie gwarancje bankową, więc bezpieczeństwo zwiększyło się jeszcze bardziej (w sumie istotne dla ludzi robiących duże płatności). Działa to na takiej zasadzie - że wpłacamy na nasze wirtualne konto Revolut pieniądze (np. kartą lub przelewem). I możemy je wykorzystać do płatności w obcych walutach. Ja preferuję wpłacać kartą bo są one wtedy natychmiast na wirtualnym koncie Revolut.

Nie musimy nic więcej robić, wirtualna karta na koncie Revolut działa w każdej internetowej płatności jak fizyczna karta ale ma tą przewagę, że możemy ją w każdej chwili zamknąć! Przewalutowanie jest automatyczne - na walutę w której płacimy (musimy się tylko upewnić, że przy wpisywaniu karty wybierzemy walutę portalu czyli $ albo €).

Dodatkowo gdy skorzystacie z linku polecającego, otrzymacie darmową kartę fizyczną a to znaczy, że w przyszłości będąc za granicą możecie nią płacić po rewelacyjnym kursie jaki oferuje Revolut.

W weekendy Revolut ma dodatkowe 0,5% prowizji aby zabezpieczyć wahania giełdy - więc czasami warto zaczekać z zakupami do poniedziałku (dzięki Szymon!).

Aliexpress

Szukamy interesującego nas produktu - zwróćcie uwagę, ze wielu sprzedawców oferuje darmową wysyłkę do Polski - warto szukać takich aukcji aczkolwiek czasami jak dodamy cenę produktu do ceny wysyłki to wychodzi taniej niż w aukcji gdzie taka wysyłka była w cenie - trzeba szukać da się oszczędzić na tym kilka dolarów. 

Kody rabatowe

Jesteś nowy na Ali? Otrzymasz kod rabatowy podczas rejestracji (od 2 do 4$). Najlepsze oferty i kody staram się zawsze wrzucić w dziale Promocje na naszym blogu!

CŁO i podatki 

Uwaga od 1 lipca zmiana naliczania VAT: Czy to koniec tanich zakupów na Aliexpress / Banggood / Geekbuying? NIE!

Wysyłka

Najszybsza wysyłka będzie zawsze ta która jest rejestrowana - to znaczy, mamy kod śledzenia przez cały okres podróży naszej paczki. Im wyższa kwota tym większe prawdopodobieństwo, że taka przesyłka będzie bez dodatkowych opłat - zazwyczaj już 8$ pozwala na taką opcję automatycznie. Tak podróż trwa często do 2 tygodni - termin zawsze jest podawany w momencie płatności. 

Paczki nierejestrowane (Tracking przekreślony) to znaczy, że jak wpadną w nasz system poczty polskiej to już zaginęły i trzeba czekać do 2 miesięcy na paczkę. Jest to normalne. Obecnie zostały wprowadzone jeszcze paczkomaty i już od 5$, możemy z tej opcji skorzystać. Działą to na tej samej zasadzie - paczki wędrują z Chin do kraju europejskiego a potem do Polski. 

Płatność

Dokonujemy ją podając dane naszej karty i to wszystko. Pamiętajcie aby na portalu mieć ustawioną walutę USD.

Amazon.de

W przypadku tego portalu (zwłaszcza wersji DE) paczki wychodzą z Europy więc nie musimy się martwić w ogóle cłem. Jedyna różnica jest taka, że VAT w DE to 19% a w Polsce to 23% zostanie nam to doliczone (te 4% różnicy) pod koniec zakupów - stąd mogą występować różnice w cenie. Nie zawsze się tak stanie jest to mocno uzależnione od tego skąd wysyłana jest do nas paczka i dowiemy się o tym dopiero w momencie podsumowania - zaraz przed potwierdzeniem płatności. 

Wysyłka przy paczkach powyżej 29€ jest bezpłatna, poniżej kosztuje ok 6€

Podsumowanie

Jak widzicie nie ma co się obawiać zagranicznych zakupów, jest to tak proste (i tańsze) niż na naszym rodzimym Allegro ;) 

 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!

Hulajnoga Elektryczna Kugoo Kirin S1 Pro

1023 zł 1023zł | taniej o 21%

Tania i dobra jak określają to youtuberzy, z obiecywanego zasięgu nie skorzystacie ale jest to tylko kilkanaście procent mniej niż 2x droższa konkurencja. Do tego mamy pneumatyczne opony i pełne zawieszenie. Ta hulajnoga to jedna z ciekawszych opcji dostępnych na rynku.