Aliexpress - darmowy zwrot uszkodzonego towaru

Aliexpress - darmowy zwrot uszkodzonego towaru

Ostatnio pisałem artykuł Magiczne 15 dni na Aliexpress i jak to jest z gwarancją? - okazało się, że dużo osób nie miało pojęcia o 15 dniach bezwzględnego rozwiązywania sporów na korzyść kupującego - warto zapoznać się z tym artykułem, jeżeli nie wiesz jak to działa.

Jednak ostatnio się coś zmieniło... A może po prostu moje konto jest pod nadzorem ;) A tak poważnie, zwróćcie uwagę czy nie ma informacji Free retur pod ceną, bo wtedy to tak będzie mogło zadziałać. Co ciekawe widać to w aplikacji a nie na komputerze, warto zwrócić na to uwagę. 

W każdym razie zamówiłem super Pistolet do masażu - genialne narzędzie dla osób, którym spinają się tak mięśnie jak mnie (codziennie mam minimum 1 godzinę bardzo dużej fizycznej aktywności: squash, rower lub taniec socjalny Brazylijski Zouk) i przez te 3 dni to było cudowne urządzenie mimo, że po jednym dniu używania zaczął hałasować jak wiertarka - używanie tego podczas oglądania filmu totalnie odeszło w zapomnienie.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że różnica kwot bierze się z wykorzystania kodów, które były niedawno dostępne a które zawsze znajdziecie w zakładce Promocje tutaj na blogu. 

Otwarcie sportu / dispute

Mówię sobie - nie ma takiej opcji, znajomy ma i chodzi mu to wprost cudownie cicho (zresztą on mi to polecił za co Kornel mega dzięki!) - więc zgłaszam spór - niepotrzebnie zrobiłem go na pełną kwotę bo okazało się, że...

Urządzenie kazali mi odesłać! 

Myślę, no to jestem ugotowany - odsyłać to do Chin, będzie trochę kosztować ale nic bardziej mylnego! 

No to odsyłamy!

Gdyby tego było mało, zupełnie za darmo - kliknąłem wygenerowałem etykietę Inpost i poszedłem do paczkomatu, wprowadziłem kod który przyszedł na sms i po sprawie.

3 dni później

Dostałem maila, że sprzedawca otrzymał już zwrot towaru. Reasumując włożyłem do paczkomatu w piątek, a w poniedziałek została paczka wyjęta i przyszedł sms z kodem - następnie dziś czyli wtorek - dostałem tego maila.

Wszedłem zobaczyć jak to wygląda.

Za zakończenie procesu tak.

Więc pewnie jutro dostanę kasę już na konto :D 

Podsumowanie

Uzupełniając paczka przyszła do mnie Pocztą Polską a nie Inpostem, którym zwróciłem.

I co dalej boisz się robić zakupy na Aliexpress? Mam nadzieję, że to Cię jeszcze bardziej uspokoiło - o kasę się nie martwię, bo to nie pierwszy raz kiedy mam dispute i o jej zwrot jestem pewny. A między czasie zamówiłem sobie - nowy tym razem z tysiącami pozytywnych ocen LCD Display Massage Gun Deep Muscle Massager, który podobno jest mega cichy :) 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!

Hulajnoga elektryczna KUGOO S1

1124 zł 1124zł | taniej o 6%

Podstawowy model S1, troszkę mniej bajerów ale też mniejsza waga a mimo wszystko duża moc i prędkość 30 km/h, silnik 350W i zasięg do 30km. Oczywiście pełne opony ale i amortyzacja! Wszystkie informacje zobaczymy też na wyświetlaczu.